O Art Clay

                                          

Art Clay Srebro dostępne jest w kilku formach o różnych konsystencjach. Każda z tych form ma swoje konkretne zastosowanie jednak ich składniki są takie same:

AC to połączenie różnych rozmiarów mikronowych cząsteczek srebra (srebro pochodzi z recyklingu), organicznego środka wiążącego oraz wody. W trakcie wypalenia w odpowiedniej temperaturze organiczny środek wiążący wypala się a cząsteczki srebra łączą się ze sobą. W ten sposób otrzymujemy wyrób z czystego srebra.

"Staramy się tworzyć nowe wartości i przywracać życie materiałom" Aida Chemical Industries

Środowisko naturalne jest obecnie wspólną troską wszystkich ludzi. W ciągu ostatnich 30 lat społeczności na całym świecie indywidualnie i wspólnie podejmowały kroki prawne by chronić dobra naturalne.
Recykling stał się powszechnie znanym zjawiskiem, a obecnie również źródłem zysków. Odzyskane materiały wykorzystuje się do produkcji w wielu sektorach gospodarki.
AIDA Chemical Industries Co. ,LTD. zajmowała się odzyskiwaniem zasobów na długo przed epoką Eko - Renesansu i w rezultacie zyskała uznanie i wsparcie innych przedsiębiorstw.
Założona w 1963, firma Aida od początku odzyskuje cenne metale stanowiąc alternatywę dla wyczerpywania naturalnie odlanych na powierzchni, czy wydobywanych z wnętrza ziemi zasobów. Ponieważ Aida to synonim recyklingu, będzie istnieć dla wielu przyszłych pokoleń.
 


Historia realizacji marzenia

Metale szlachetne są chemicznie stałe i nie mogą zostać wytworzone przez zmianę innych materiałów w naturalnym środowisku. Nie możemy więc lekkomyślnie pozbywać się tych cennych zasobów.
Historia firmy Aida rozpoczęła się w 1963 roku. Jej założyciel, Kazuo Aida, zwrócił uwagę na używane w przemyśle fotograficznym materiały światłoczułe, które zawierały srebro. Olbrzymia wiedza Kazuo Aida z zakresu chemii
oraz wieloletnie doświadczenia zaowocowały stworzeniem cennej pasty, wydobywanej z nieczystości ciekłych i ze zużytych klisz fotograficznych, pochodzących ze szpitali oraz studiów fotograficznych. Od tamtej pory, zgodnie
z zamierzeniami i wysiłkami założyciela, z coraz większą dokładnością i wydajnością firma Aida pracuje nad odzyskiwaniem srebra i innych cennych kruszców, bez narażania się na wahania rynku metali szlachetnych. Rocznie
w Japonii zużywa się ok. 3000 ton srebra. Z tych 3000 ton około 1500 użytych jest w materiałach światłoczułych.
Dzięki wykorzystaniu recyklingu, firma jest w stanie zmienić źródła nieodnawialne w nieograniczone. Marzenie to mogło zostać zrealizowane jedynie dzięki technologii Aidy.

Obecnie firma odzyskuje również metale szlachetne z wyrobów jubilerskich i dentystycznych. Podczas wykorzystywania metali szlachetnych do produkcji powstaje ogromna ilość odpadów. Jednak materiały odpadowe nie mogą zostać ponownie wykorzystane czy sprzedane ze względu na zawartość wielu obcych substancji. Działalność Aidy polega na odzyskaniu czystego złota i srebra (ponad 99,99%), białego złota lub palladu (ponad 99.95%). Poprzez zastosowanie technik wypracowanych na podstawie badań i udoskonalanie procesów odzyskuje te metale jako materiały zwrotne. Zaawansowane technologie firmy i zbieranie materiałów odpadowych na szeroką skalę sprawia, że Aida jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich klientów.

Aby wdrożyć skomplikowany system recyklingu, konieczny jest rozwój działalności na skalę krajową. Obecnie Aida posiada pozwolenie 40 prefektur i 51 miast w Japonii do działania jako przedsiębiorstwo utylizacji odpadów. Główna siedziba firmy znajduje się w Tokio, a jej oddziały mieszczą się w 10 biurach w całym kraju. Dzięki tej bazie Aida jest w stanie szybko zareagować na potrzeby około 20 000 klientów, wśród których znajdują się przedstawiciele przemysłu medycznego, stomatologicznego, fotograficznego i jubilerskiego.
Firma Aida wciąż się rozbudowuje tworząc nowe siedziby.

Opracowanie: PLANETART

 

Produkty Art Clay opatrzone są znakiem AP (Approved Produkt).
Oznacza to, że są nietoksyczne i nieszkodliwe dla zdrowia 

 

 

 

 

 


 

 CO TO JEST ART CLAY?

Jest to przemysłowo odzyskane czyste srebro lub złoto, do którego po oczyszczeniu i sproszkowaniu dodawany jest środek wiążący (papier) oraz woda. W rezultacie uzyskujemy plastelinopodobny materiał, który gotowy jest do użycia. Poprzez swoją formę produkt daje nieograniczone możliwości tworzenia. Wytworzoną biżuterie poddajemy "wypaleniu". W trakcie wypalania woda wyparowuje, a papier wypala się pozostawiając czyste srebro (99.9%) lub 22 karatowe złoto w gotowym wyrobie.
Zobacz film instruktażowy o tym jak wygląda proces tworzenia biżuterii z Art Clay  kliknij w poniższy obrazek