Sculpey

Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem mas polimerowych Premo! Sculpey w Polsce https://www.sculpey.com/content/1-international-distributors
 

Co to jest Premo! Sculpey?

Premo! Sculpey to termoutwardzalna masa polimerowa przeznaczona  do wyrobu biżuterii, ozdób, drobnych dekoracji itp. Szczególnie polecana jest do millefiori. Po wyrobieniu masa jest miękka i elastyczna co ułatwia mieszanie z innymi kolorami, a jednocześnie wystarczjąco mocna aby zachować detale. Przedmioty po wypieczeniu stają się trwałe i wytrzymałe. Masę Premo! Sculpey można mieszać z innymi masami Sculpey uzyskując w ten sposób nową, niepowtarzalną paletę barw. Masę należy wypiekać w temperaturze 130 stopni przez 30 minut.

Co to jest Super Sculpey?

Super Sculpey Firm jest masą idealną dla osób profesjonalnie rzeźbiących. Masę można formować, wycinać i rzeźbić. Detale nie rozmywają się i nie załamują co ma miejsce podczas rzeźbienia w innych miękkich masach polimerowych. Po wypieczeniu super wytrzymała masa jest koloru szarego, co znakomicie wydobywa najmniejsze nawet detale i jeśli jest taka potrzeba można je utrwalić na filmie lub zdjęciu. Gotowe figurki/rzeźby można szlifować ,wiercić, rzeźbić etc. lub malować farbami akrylowymi.


Co to jest Sculpey Living Doll?

Super Sculpey Living Doll jest najbardziej profesjonalną ze wszystkich mas Sculpey. Fantastycznie odwzorowuje detale, wygodnie się w niej pracuje. Po wypieczeniu jest bardzo twarda, mocna, nie tworzą się na niej trzaski. Polecana jest zwłaszcza do figurek 5-30cm wykonywanych profesjonalnie. Pięknie modeluje się w niej zwłaszcza główki dla figurek oraz takie drobne detale jak paznokcie, stopy, uszy, usta. Modelina Super Sculpey Living Doll jest naprawdę godną polecenia modeliną ze względu na swoje wyjątkowe właściwości.

Co to jest Original Sculpey?

Sculpey Original to najstarsza i najbardziej popularna masa termoutwardzalna w USA. Od lat używana jest przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Masa jest miękka, gładka, łatwo się ją kształtuje. Konsystencją przypomina masę ceramiczną jednak nie wysycha pod wpływem powietrza. Po wypieczeniu można ją szlifować, przewiercać, rzeźbić i malować farbami akrylowymi na bazie wody lub lakierować werniksami Sculpey Glaze. Po kilkukrotnym pokryciu werniksem Sculpey Glaze przedmiot można wykończyć/pomalować dowolną farbą. Istnieją nieograniczone możliwości przy tworzeniu z Sculpey Original. W trakcie zajęć z dziećmi - Original Sculpey oferuje niedrogi sposób, aby pozwolić dzieciom odkrywać swoją kreatywność.