Zaproszenie na pierwszy ogólnoeuropejski Festiwal ART CLAY w Pradze

Data publikacji: 10-04-2011
Zaproszenie na pierwszy ogólnoeuropejski Festiwal Art Clay w Pradze, w dniach 25-27 marca 2011 r.

Jako dystrybutorzy glinki srebra Art Clay w Europie, mamy przyjemność poinformować o otwarciu europejskiego oddziału Art Clay World (www.artclayworld.eu). Aby je uczcić, organizujemy trzydniowy Festiwal Art Clay. Będzie on ogólnoeuropejskim wydarzeniem poświęconym glinkom metali i wyrobowi biżuterii, z gościnnym udziałem artystów!
Gdzie i kiedy odbywa się festiwal?

Europejscy twórcy wykorzystujący glinki metali spotykają się na inspirującej i niezwykłej imprezie w stolicy Czech, Pradze, w dniach 25-27 marca 2011. Festiwal odbędzie się w nowoczesnym i popularnym hotelu Moevenpick, który słynie ze świetnej kuchni i doskonałej obsługi.Co będzie działo się na festiwalu?

Festiwal Art Clay jest dwudniową konferencją pełną prezentacji, zajęć praktycznych i pokazów. Swoje stoiska będą mieć sprzedawcy glinek metali i producenci biżuterii. Odbędzie się również wystawa niesamowitych wyrobów z glinek Art Clay. Będzie dużo czasu na nawiązanie wartościowych kontaktów, spotkanie starych przyjaciół i poznanie nowych.
W przededniu konferencji istnieje również możliwość uczestnictwa w jednodniowych, kameralnych zajęciach prowadzonych przez uznaną japońską artystkę Art Clay, Etsuko Nakayamę, która przylatuje ze swej ojczyzny, aby zaprezentować swoją niezwykłą technikę filigranu, którą stosuje przy obróbce glinek metali. Tych zajęć nie można przegapić, a o możliwości uczestnictwa w nich będzie decydowała kolejność zapisu.

Na konferencji zostanie poruszonych bardzo wiele zagadnień, zarówno na zajęciach praktycznych, jak i w trakcie krótszych pokazów, które poprowadzą uznani artyści wykonujący biżuterię z glinek metali, np. Erna Piechna, Angela Baduel-Crispin, Roswitha Schwarz, Jana Veselá, Charlotte Frenker, Petra Cameron- Wennberg oraz inni, których nazwiska ujawnimy wkrótce.
Na festiwalu będą również obecni przedstawiciele firmy Swarovski, którzy ogłoszą specjalny komunikat.

Odbędą się zajęcia i/lub pokazy o wytapianiu szkła, osadzaniu kryształków Swarovskiego w glinkach metali, emaliowaniu, Keum Boo, oraz na wiele innych tematów. Wkrótce na stronie www.artclayworld.eu przedstawimy szczegółowy program festiwalu. O uczestnictwie w zajęciach będzie decydować kolejność zapisów. W imprezie udział weźmie wielu szkoleniowców i zostanie poruszonych wiele zagadnień, co oznacza duży wybór. Ale żeby uczestniczyć w zajęciach, które Was interesują, musicie szybko się zapisać!

Dlaczego warto wziąć udział?

Festiwal Art Clay będzie doskonałą okazją, aby poszerzyć własny repertuar technik wyrobu biżuterii z glinek metali. Z pewnością stanie się źródłem inspiracji. Wyobraźcie sobie, że spędzacie weekend w towarzystwie artystów i szkoleniowców z różnych zakątków świata! Impreza będzie również szansą na nawiązanie kontaktów z artystami wykorzystującymi glinki metali z całej Europy. Nie ma znaczenia, czy dopiero rozpoczynasz pracę z glinkami metali, czy masz w tym duże doświadczenie - zawrzesz nowe znajomości i wyjedziesz pełen nowych pomysłów oraz wspaniałych wspomnień.

Ponadto, wieczorami będzie czas wolny na zwiedzanie pięknego, historycznego miasta, jakim jest Praga. Pozwoli Ci to oderwać się od tych wszystkich szkoleń! Bez względu na to, czy lubisz zakupy, architekturę, teatr, muzykę na żywo, oszałamiające widoki, historię, dobrą kuchnię, świetne piwo czy rękodzieła - znajdziesz to wszystko w Pradze.

Koszt festiwalu:

Można wybrać jeden z trzech wariantów:
Pobyt trzydniowy - 465 Euro

przyjazd - piątek 25.03; wyjazd - poniedziałek 28.03
Cena obejmuje: noclegi ze śniadaniem, wstęp na dwa dni festiwalu, uczestnictwo w zajęciach, lunch, poczęstunek oraz kawę.
Pobyt dwudniowy - 380 Euro

przyjazd - piątek 25.03; wyjazd - niedziela 27.03
Cena obejmuje: noclegi ze śniadaniem, wstęp na dwa dni festiwalu, uczestnictwo w zajęciach, lunch, poczęstunek oraz kawę.
Wstęp na dwa dni festiwalu bez noclegu - 220 Euro

Dla uczestników, którzy zapewnią sobie zakwaterowanie we własnym zakresie.
Cena obejmuje: wstęp na dwa dni festiwalu, uczestnictwo w zajęciach, lunch, poczęstunek oraz kawę.
Dodatkowa opłata będzie związana z uczestnictwem w szkoleniu prowadzonym przez Etsuko Nakayamę. O jej wysokości poinformujemy wkrótce.
***
Rada: Cena pobytu zawiera wynajęcie pokoju, więc można przyjechać z osobą towarzyszącą, która przenocuje za darmo. (Osoba towarzysząca będzie mogła skorzystać z hotelowego bufetu śniadaniowego, ale nie będzie mogła uczestniczyć w konferencji ani korzystać z serwowanego w jej trakcie wyżywienia).

Ponadto wynegocjowaliśmy fantastyczną ofertą dla tych z Was, którzy zechcą przyjechać wcześniej lub zostać w Pradze po zakończeniu konferencji. Możesz zatrzymać się w hotelu Moevenpick za jedyne 79 Euro za noc w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem!
***

Weź udział w najważniejszej imprezie poświęconej glinkom metali w Europie w 2011 roku. Już dziś oznacz w kalendarzu dni 25-27 marca jako zajęte!

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące zajęć, cen i możliwości rezerwacji - zgłoszenia zaczniemy przyjmować 1 listopada.

Z pozdrowieniami,
PLANETART oraz organizatorzy europejskiego festiwalu AC

W imprezie wezmą udział następujący dystrybutorzy:

Craftlines, Beneluks
Creative Glass, Szwajcaria, Austria i Wielka Brytania
Desicon, Czechy
Hobbyland, Włochy
Hobbygross Erler, Niemcy
Metal Clay Ltd, Wielka Brytania
Jazzilver, Finlandia
Art4Fun, Szwecja
Planetart, Polska
Scan Form, Norwegia
Ravstedhus, Dania
Glass Design, Węgry
Zama, Wielka Brytania
George Weil & Son, Wielka Brytania

Zaproszenie wersja .doc

Formularz zgłoszeniowy - proszę wypełnić i przesłać na adres studio@planetart.pl po otrzymaniu formularza będziemy się z Państwem kontaktować. UWAGA! Warsztaty, pokazy, wykłady będą prowadzone w języku angielskim!